Go to main

FAQ

Niekonieczne, mimo że jaśniejsze kolory są dłużej widoczne i wymagają mniej konserwacji. Kolory wytrzymałych powierzchni Staron® będą cieszyć oko przez wiele lat.

Wskazówka: Należy skonsultować się ze sprzedawcą lub przetwórcą, aby dobrać odpowiednie kolory Staron® lub Tempest® pasujące do danego projektu. Tak jak w przypadku większości materiałów, na powierzchniach o ciemnych kolorach i bardzo ciemnych kolorach z wysoko połyskującym wykończeniem, ślady zadrapań i zużycia pojawiają się najszybciej. Dlatego też należy pamiętać, że ciemne kolory i wysoko połyskujące wykończenia wymagają ogólnie więcej konserwacji i pielęgnacji. Jeśli z upływem czasu powstaną zadrapania, można wyszlifować powierzchnię i ponownie ją uszlachetnić. Ponowna obróbka powierzchni powinna zostać wykonana przez rekomendowanego i doświadczonego przetwórcę surowców mineralnych za odpowiednią stawkę godzinową.

Wystarczy umyć produkt wodą i łagodnym środkiem do mycia naczyń. Aby uzyskać powierzchnię bez smug, należy wytrzeć powierzchnię produktem zawierającym amoniak jak np. środek do czyszczenia szyb. Więcej informacji można znaleźć pod zakładką „Konserwacja i pielęgnacja”.

Tak, wytrzymałe powierzchnie Staron® niemal nie mają porów i są skonstruowane z gładkich, nieprzepuszczalnych spoin. W przeciwieństwie do innych materiałów powierzchni, takich jak laminat, płytki i granit, powierzchnie Staron® nie mają żadnych krawędzi i dzięki temu nie stają się pożywką dla brudu i zarazków. Wyjątkowo gładkie powierzchnie umożliwiają proste czyszczenie materiału Staron®. Wytrzymałe powierzchnie Staron® można przetworzyć do postaci ciągłej powierzchni, która ogranicza powstawanie podłoża do rozwoju bakterii.

Rysy i pęknięcia można usunąć łagodną gąbką do czyszczenia i łagodnymi środkami szorującymi. Więcej informacji znajduje się w zakładce „Pielęgnacja i konserwacja”.

Nie, wytrzymałe powierzchnie Staron® są jednolite, co oznacza, że materiał i kolor są całkowicie spójne.
To ułatwia naprawę, więc dzięki odpowiedniej pielęgnacji powierzchnia wygląda jak nowa.

Istnieje wiele możliwości przetwarzania krawędzi, które można zintegrować w projekt powierzchni blatu roboczego. Przykłady znajdują się w części „Możliwości projektowania> obróbka krawędzi”. Jeśli nie możesz znaleźć pożądanego profilu, porozmawiaj ze swoim lokalnym przetwórcą lub stolarzem.
Poza specjalnymi krawędziami do projektu można dodać specjalne cięcia, jak np. szyny wysokiej temperatury obok płyty kuchennej na gorące obiekty lub żłobienia do odpływu wody obok zlewu.

W przypadku odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji blat roboczy z wytrzymałej powierzchni Staron® przetrwa wiele lat. Wytrzymałe powierzchnie Staron® należą do materiałów odnawialnych i po powtórnym
wykończeniu wyglądają jak nowe. Produkt ten podlega ograniczonej 10-letniej gwarancji.

Wytrzymałe powierzchnie Staron® dostępne są na życzenie w wykończeniu matowym, satynowym i błyszczącym. Zapytaj sprzedawcy lub przetwórcy Staron® o obróbkę powierzchni, która najbardziej będzie nadawać się do danego projektu.

Krojenie bezpośrednio na powierzchni nie jest zalecane. Zalecamy, aby zawsze korzystać z deski do krojenia. Powierzchnie Staron® można jednak łatwo naprawić, jeśli na produkcie pojawią się zarysowania lub pęknięcia.

Tak. Ponieważ wytrzymałe powierzchnie Staron® niemal nie mają porów, nie gromadzą się na nich żadne bakterie ani zarazki. W rzeczywistości wytrzymałe powierzchnie Staron® należą do niewielu powierzchni, które zostały przetestowane pod kątem przydatności w pomieszczeniach do przyrządzania jedzenia w restauracjach.

Przed rozpoczęciem przygotowywania jedzenia należy zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia jest czysta. Nie należy w tym obszarze zostawiać żadnych innych produktów żywnościowych, które wcześniej miały kontakt z surowym mięsem. Te obszary należy zdezynfekować ostrożnie, najlepiej za pomocą łagodnych wybielaczy. Po dezynfekcji raz jeszcze wypłukać i wyczyścić powierzchnię wodą. Wysuszone resztki jedzenia mogą w przeciwnym razie doprowadzić do powstania plam.